• 20 ДЕК 15
  • 0
  Varikozi paplašinātas vēnas nav tikai kosmētiska problēma

  Varikozi paplašinātas vēnas nav tikai kosmētiska problēma

  Savā praksē bieži sastopu klientus, kas uzskata, ka varikozi paplašinātas kāju vēnas ir tikai kosmētiska problēma. Pie ārsta pacienti atnāk, kad ir jau nopietna saslimšana — tūska, smaguma sajūta kājās, ādas pigmentācija, trombi, trofiskas čūlas u.t.t. Tā ir aplama pieeja, un es mēģināšu pastāstīt kāpēc.

  Vēnās plūsma ir no perifērijas uz centru, tātad uz sirdi. No kājām apmēram 75-85% asiņu aizvada dziļās vēnas, 15-25% — virspusējās vēnas. Redzamas ir virspusējās varikozi paplašinātās vēnas.

  Vēnās ir vārstules, kas asinīm ļauj virzīties uz sirdi, bet neļauj plūst atpakaļ uz kāju. Ja virspusējās vēnas ir paplašinātas, vārstules tās vairs nevar noslēgt. Asinis pa šīm vēnām, stāvot vai sēžot, var plūst arī pretējā virzienā. Tā pieaug venozais spiediens apakšstilbā un papildus tiek noslogotas dziļās vēnas. Dziļās vēnas kādu laiku tiek galā ar papildus slodzi un varikozās vēnas īpaši netraucē. Šāds stāvoklis var saglabāties gadiem ilgi, bet diemžēl arī šajā laikā apakšstilba ādā, zemādā un dziļajās vēnas notiek hroniskas izmaiņas. Varikoze lēni un neatlaidīgi bojā kāju, tāpat kā dažādas izcelsmes kāju tūska.

  Vēnas var arī neoperēt, bet aizkavēt kāju bojāšanos ar atbilstošu kompresijas terapiju. Laikus konsultējieties ar vēnu speciālistu, kopīgi izlemiet par Jums piemērotāko palīdzības veidu. Saudzējiet savas kājas!

    Ar cieņu,                                                                                                                                                                                            dr.Dzintars Krasts

  Untitled5

  Vidzemes vēnu centrā pielieto šādas vēnu arstēšanas metodes.

  Savā uzņēmumā no endoluminālām ārstēšanas metodēm izvēlējāmies lāzerablāciju, jo ar lāzerablāciju, pareizi pielietojot, var aiztaisīt praktiski jebkura diametra vēnu.

  Operācija ar Biolitec ELVeS Painless lārzeri.Vēnas bojāto posmu slēdz termiski izmantojot lāzera enerģiju. Lāzera zondi vēnā ievada sonoskopijas kontrolē ar punkcijas metodi pa 1mm griezienu. Tas ļauj veikt operāciju vēl kosmētiskāk, mazāks ir zemādas nervu un limfvadu bojājuma riks. Varikozos sānu zarus izdala ar Varadeja metodi pa 1-3mm gariem griezieniem. Operācija norit lokālā anestēzijā. Procedūra ir ambulatora, pēc operācijas pacients pats var doties mājās.

  Stripings. Maģistrālās zemādas vēnas bojāto posmu izdala — tajā pa diviem nelieliem griezieniem ievadod speciālu zondi. Varikozos sānu zarus izdala ar Varadeja pa 1-3mm gariem griezieniem. Operācijas galvenie posmi norit sonoskopijas kontrolē, lokāla anestēzijā. Procedūra ir ambulatora, pēc operācijas pacients pats var doties mājās.

   Skleroterapija. Der tikai sīku vēnu tīkliņu slēgšanai. Vēnā ievada speciālu preparātu, kas ķīmiski iedarbojas uz vēnu.

  Putuskleroterapija. Var izmantot lielāka diametra vēnu slēgšanai, ja operācija nav iespējama lokālā stāvokļa vai pacienta vispārējā stāvokļa dēļ. Kā arī, ja citi ārstēšanas veidi nav piemēroti.

  Trofisku čūlu ārstēšana. Venozas čūlas ārstējam pielietojot konservatīvas terapijas paņēmienus –  speciālus kompresijas pārsējus un kompresijas zeķes.

  Leave a reply →
Заказать звонок
+
Жду звонка!
Zvanīt