• 20 ДЕК 15
  • 0
  Tava izvēle

  Tava izvēle

  Vidzemes Vēnu Centra vadošais  ķirurgs-flebologs  Dzintars Krasts

  Par vēnu varikozi ir runāts daudz, bet tā aizvien ļoti aktuāla problēma. Ikdienā par savu kāju veselību, nereti, aizdomājamies novēloti – kad jau ir tūska, pigmentācija (tumšāka āda apakšstilbos),  trofiska čūla (nedzīstoša brūce apakšstilbā) . Nopietna komplikācija ir arī dziļo vēnu tromboze, kas var novest pie plaušu artērijas trombembolijas un arī beigties ar pacienta bojāeju.

  Pacienti, sevišķi vīrieši, novēloti griežas pie ārsta, jo varikozi izmainītās vēnas var neradīt nekādas subjektīvas sūdzības — dziļās vēnas tiek galā ar papildus asins plūsmu tajās. Taču arī šajā periodā jau notiek hronikas izmaiņas ādā, zemādā un dziļajās vēnās.

  Vēnu izmeklēšana.

  Vēnu izmeklēšanu veic ar duplekssonoskopijas metodi, ar kuras palīdzību nosaka varikozes cēloni, bojātos vēnu posmus, var vizualizēt vēnu trombozi un noteikt  artēriju stāvokli.

  Kādi ir vēnu varikozes ārstēšanas veidi?

  Ārstēšanas metodi izvēlas pēc vēnu bojājuma veida. Ja bojāta maģistrālā zemādas vēna – priekšroka dodama endoluminālām ārstēšanas metodēm. Trīs galvenās patreiz ir lāzers, radiofrekvence un tvaiks. Tās visas iedarbojas termiski uz vēnas sieniņu un liek tur esošajam olbaltumam sarauties. Ir vēl pieejama biolīme, taču tā ir jauna un samērā dārga metode.  Pie neliela diametra, vēnu var slēgt arī ar putuskleroterapiju.                                                                                                                               Sānu zarus parasti izņem pēc Varady metodes vai veic putuskleroterapiju.

  Vidzemes vēnu centrā pielieto šādas vēnu arstēšanas metodes.

  Savā uzņēmumā no endoluminālām ārstēšanas metodēm izvēlējāmies lāzerablāciju, jo ar lāzerablāciju, pareizi pielietojot, var aiztaisīt praktiski jebkura diametra vēnu.

  Operācija ar Biolitec ELVeS Painless lārzeri.Vēnas bojāto posmu slēdz termiski izmantojot lāzera enerģiju. Lāzera zondi vēnā ievada sonoskopijas kontrolē ar punkcijas metodi pa 1mm griezienu. Tas ļauj veikt operāciju vēl kosmētiskāk, mazāks ir zemādas nervu un limfvadu bojājuma risks. Operācija norit lokālā anestēzijā. Procedūra ir ambulatora, pēc operācijas pacients pats var doties mājās.

  Skleroterapija. Der tikai sīku vēnu tīkliņu slēgšanai. Vēnā ievada speciālu preparātu, kas ķīmiski iedarbojas uz vēnu.

  Putuskleroterapija. Var izmantot lielāka diametra vēnu slēgšanai, ja operācija nav iespējama lokālā stāvokļa vai pacienta vispārējā stāvokļa dēļ. Kā arī, ja citi ārstēšanas veidi nav piemēroti.

  Trofisku čūlu ārstēšana. Venozas čūlas ārstējam pielietojot konservatīvas terapijas paņēmienus –  speciālus kompresijas pārsējus un kompresijas zeķes.

  Limfodrenāža.  Mehāniskās limfodrenāžas laikā ar mainīgu gaisa spiedienu tiek masētas kājas.  Tiek uzlabota limfas attece un mazināta kāju tūska.

  Vai var atkārtoti veidoties varikozas vēnas?

  Jā var. Operē tikai bojātos vēnu posmus un nevar apsolīt, ka vairāk neviena vēna nebojāsies. Turklāt, jo izteiktāka ir verikoze, jo lielāka iespēja, ka veidosies jaunas varikozas vēnas.  Taču pēc operācijas tiek aizkavēta hroniskas venozas mazspējas attīstība. Ja parādās jauni varikozi zariņi,  laicīgi griežoties pie ārsta, tos var likvidēt ar putuskleroterapiju.

  Jaunums.

  Vein Viewer – jauna vēnu vizualizācijas iekārta, kas palīdz saskatīt zemādas vēnu tīklojumu, līdz ar to uzlabot kapilāro un retikulāro vēnu ārtēšanas kvalitāti.

  Vision

  Leave a reply →
Заказать звонок
+
Жду звонка!
Zvanīt