12

Biežākie vēnu saslimšanas veidi

Kapilāro vēnu varikoze
Kapilāro vēnu varikoze ir bieži izplatīta līdz 90% cilvēku. Parasti kosmētiska problēma — neietekmē kāju asinsriti.

Zemādas vēnu varikoze
To konstatē ap 20-30% cilvēku. Nav tikai kosmētisks defekts — ietekmē kāju asinsriti

Dziļo vēnu mazspēja
Konstatē ap 20% cilvēku. Izteikti ietekmē kāju asinsriti — kāju tūska, kas neārstēta, var būt par iemeslu trofiskām čūlām. Parasti ir kā sekas neārstētai zemādas vēnu varikozei vai dziļo vēnu trombozei. Vēnu tromboflebīti, trombozes.

Trombu veidošanās vēnā
Virspusējās vēnās veidojas sāpīgi sacietējumi pa vēnas gaitu. Dziļo vēnu trombozes gadījumā samērā ātri pieaugoša kāju tūska. Ir bīstami, jo trombi var atrauties un migrēt, izraisot plaušu artērijas trombemboliju, kas bieži beidzas ar nāvi.

Izplatītākie saslimšanas iemesli

Iedzimtība
Mēs mantojam saistaudu īpašības, kas nosaka vēnas sieniņas izturību. Ja kādam no vecākiem ir varikozas vēnas, lielāks šīs pataloģijas risks ir arī bērniem.

Mazkustīgs dzīvesveids
Kāju vēnām nepatīk ilgstoša stāvēšana, sēdēšana un kurpes uz augstiem papēžiem — jo netiek pietiekami nodarbināts ikru muskulis. Tas saraujoties masē vēnas un darbojas, kā pumpis, palīdzot asins plūsmai no kājas.

Vecums
Jauniem cilvēkiem vēnu varikoze sastopama reti, bet 60 gadu vecumā ~ 30%.

Sievietes cieš biežāk
Grūtniecības laikā, lai varētu augt dzemde, samazinās gludās muskulatūras tonuss. Tādēļ mazinās tonuss arī vēnu sieniņās, tās kļūst vaļīgākas. Pieaugošais svars papildus slogo kājas — arī vēnas.

Saslimšanas attīstība

Sākumā kājas vairāk pagurst, smaguma sajūta kājās. Vakara pusē neliela tūska ap potītēm, par ko var liecināt zeķu gumijas iespiedums. Vēlāk sāk parādīties paplašinātu vēnu tīklojums, varikozi vēnu mezgli. Var pieaugt kāju tūska. Ja vēnas netiek ārstētas, ilgstošas tūskas rezultātā, veidojas ādas pigmentācija apakšstilbā un ap potītēm. Ar laiku tūska apakštilba lejas daļā var mazināties, jo sarētojas zemāda. Kā sekas neārstētai saslimšanai ir grūti ārstējamas trofiskas čūlas.

Почему стоит выбрать нас?

 • Профессионализм

  Дружественный, профессиональный и честный подход.

 • Опыт

  Опыт в диагностике вен и лечении заболеваний.

 • Знания

  Усовершенствование наших навыков и знаний, участвуя в семинарах и конгрессах, а так же контролируя результаты работы.

Наши записи

 • Varikozi paplašinātas vēnas nav tikai kosmētiska problēma

  Savā praksē bieži sastopu klientus, kas uzskata, ka varikozi paplašinātas kāju vēnas ir tikai kosmētiska problēma. Pie ārsta pacienti atnāk, kad ir jau nopietna saslimšana — tūska, smaguma sajūta kājās, ādas pigmentācija, trombi, trofiskas čūlas u.t.t. Tā ir aplama pieeja, un es mēģināšu pastāstīt kāpēc.Больше →

 • Tava izvēle

  Par vēnu varikozi ir runāts daudz, bet tā aizvien ļoti aktuāla problēma. Ikdienā par savu kāju veselību, nereti, aizdomājamies novēloti – kad jau ir tūska, pigmentācija (tumšāka āda apakšstilbos), trofiska čūla (nedzīstoša brūce apakšstilbā).Больше →

  Задай вопрос врачу

  Заказать звонок
  +
  Жду звонка!
  Zvanīt