12

Biežākie vēnu saslimšanas veidi 

Kapilāro vēnu varikoze
Kapilāro vēnu varikoze ir bieži izplatīta līdz 90% cilvēku. Parasti kosmētiska problēma – neietekmē kāju asinsriti.

Zemādas vēnu varikoze
To konstatē ap 20-30% cilvēku. Nav tikai kosmētisks defekts – ietekmē kāju asinsriti

Dziļo vēnu mazspēja
Konstatē ap 20% cilvēku. Izteikti ietekmē kāju asinsriti – kāju tūska, kas neārstēta, var būt par iemeslu trofiskām čūlām. Parasti ir kā sekas neārstētai zemādas vēnu varikozei vai dziļo vēnu trombozei. Vēnu tromboflebīti, trombozes.

Trombu veidošanās vēnā
Virspusējās vēnās veidojas sāpīgi sacietējumi pa vēnas gaitu. Dziļo vēnu trombozes gadījumā samērā ātri pieaugoša kāju tūska. Ir bīstami, jo trombi var atrauties un migrēt, izraisot plaušu artērijas trombemboliju, kas bieži beidzas ar nāvi.

Izplatītākie saslimšanas iemesli

Iedzimtība
Mēs mantojam saistaudu īpašības, kas nosaka vēnas sieniņas izturību. Ja kādam no vecākiem ir varikozas vēnas, lielāks šīs pataloģijas risks ir arī bērniem.

Mazkustīgs dzīvesveids 
Kāju vēnām nepatīk ilgstoša stāvēšana, sēdēšana un kurpes uz augstiem papēžiem – jo netiek pietiekami nodarbināts ikru muskulis. Tas saraujoties masē vēnas un darbojas, kā pumpis, palīdzot asins plūsmai no kājas.

Vecums
Jauniem cilvēkiem vēnu varikoze sastopama reti, bet 60 gadu vecumā ~ 30%.

Sievietes cieš biežāk 
Grūtniecības laikā, lai varētu augt dzemde, samazinās gludās muskulatūras tonuss. Tādēļ mazinās tonuss arī vēnu sieniņās, tās kļūst vaļīgākas. Pieaugošais svars papildus slogo kājas – arī vēnas.

Saslimšanas attīstība

Sākumā kājas vairāk pagurst, smaguma sajūta kājās. Vakara pusē neliela tūska ap potītēm, par ko var liecināt zeķu gumijas iespiedums. Vēlāk sāk parādīties paplašinātu vēnu tīklojums, varikozi vēnu mezgli. Var pieaugt kāju tūska. Ja vēnas netiek ārstētas, ilgstošas tūskas rezultātā, veidojas ādas pigmentācija apakšstilbā un ap potītēm. Ar laiku tūska apakštilba lejas daļā var mazināties, jo sarētojas zemāda. Kā sekas neārstētai saslimšanai ir grūti ārstējamas trofiskas čūlas.

 • Kontakti

  Cēsīs, Pļavas iela 5, tālr. 6417 4186

  Limbaži, Limbažu slimnīca, Klostera ielā 6a, tālr. 6417 4186

  Madona, Madonas slimnīca, Rūpniecības iela 38, tālr. 6486 0586

  Alūksne, Alūksnes poliklīnika, Vidus iela 1, tālr. 6432 2482

  Kontakti
 • Darba laiks Cēsīs

  • Pirmdiena - Piektdiena
   9.00 - 17.00
  • Sestdiena
   Slēgts
  • Svētdiena
   Slēgts

Kāpēc izvēlēties mūs?

 • Profesionalitāte

  Laipna, profesionāla un godīga attieksme.

 • Pieredze

  Pieredze vēnu slimību diagnostikā un ārstēšanā.

 • Zināšanas

  Savu zināšanu un iemaņu pilnveidošana piedaloties savas nozares semināros un kongresos, kā arī kontrolējot darba rezultātus.

Mūsu raksti

 • Varikozi paplašinātas vēnas nav tikai kosmētiska problēma

  Savā praksē bieži sastopu klientus, kas uzskata, ka varikozi paplašinātas kāju vēnas ir tikai kosmētiska problēma. Pie ārsta pacienti atnāk, kad ir jau nopietna saslimšana – tūska, smaguma sajūta kājās, ādas pigmentācija, trombi, trofiskas čūlas u.t.t. Tā ir aplama pieeja, un es mēģināšu pastāstīt kāpēc.Vairāk →

 • Tava izvēle

  Par vēnu varikozi ir runāts daudz, bet tā aizvien ļoti aktuāla problēma. Ikdienā par savu kāju veselību, nereti, aizdomājamies novēloti – kad jau ir tūska, pigmentācija (tumšāka āda apakšstilbos), trofiska čūla (nedzīstoša brūce apakšstilbā).Vairāk →

  Uzdod jautājumu ārstam

  CALL ME
  +
  Atzvanīt
  Zvanīt